Grupa krwi 0 – co warto spożywać?

Grupa krwi 0 – co warto spożywać?
matki często kupują dla swoich pociech Panadol Baby Odpowiednia dieta przy wzw typu b jest konieczka

Osoby z grupą krwi 0 charakteryzują się silnym układem odpornościowym oraz sprawnym układem trawiennym. W większości przypadków są to osoby silne fizycznie. Wszystkie te cechy determinują zalecany sposób odżywania. Dla tych osób podstawą w diecie jest duża ilość białka. Należy jednak spożywać także dużo warzyw i owoców, ponieważ w ten sposób można zapobiec nadkwasocie.

Dieta wysokoproteinowa powinna składać się z białek cechujących się dobrą jakością. Najlepiej, żeby większa część białka pochodziła z mięsa oraz ryb. Najbardziej polecanym mięsem dla osób z grupą krwi 0 jest baranina, jagnięcina, wołowina czy dziczyzna. Warto unikać wieprzowiny czy bekonu. Nabiał nie jest wskazany. Produkty nabiałowe mogą przyczyniać się do rozwoju zespołu przewlekłego zmęczenia. Osoby z grupą krwi 0 powinny ograniczyć spożywanie produktów zbożowych. Ze względu na ich zawartość, mogą przyczyniać się do gorszego wchłaniania składników odżywczych. Warto wystrzegać się również takich produktów, jak makarony, kiełki pszenicy czy mąka pszenna.

Osoby z grupą krwi 0 mogą spożywać wiele warzyw i owoców. Należą do nich m.in. brokuły, czosnek, cukinia, pietruszka, rzepa, papryka, śliwki, morele, figi. Napoje powinny być oparte na herbatkach ziołowych, takich jak np. herbatka z mięty lub lipy. Najlepiej nie spożywać napojów wysokoprocentowych. W przypadku soków, bardziej polecane są soki warzywne od owocowych.

Bazując na tych wskazanych potrawach, osoby z grupą krwi 0 mogą szybko dostrzec poprawę swojego stanu zdrowia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *