Dieta zgodna z grupa krwi

Skuteczność diety zgodnej z grupą krwi

Skuteczność diety zgodnej z grupą krwi
żółtaczka leczenie Krem jest najlepszym środkiem do pielęgnacji skóry

Dieta zgodna z grupą krwi ma wielu przeciwników, jak i zwolenników. Twórcy tej diety zaobserwowali, że posiadanie określonej grupy krwi zwiększa podatność rozwoju poszczególnych chorób. Dzięki wyeliminowaniu z jadłospisu szkodliwych produktów zwolennicy diety zapewniają, że poprawie ulega ogólny stan zdrowia.

Czytaj dalej

Produkty szkodliwe

Produkty szkodliwe

Produkty szkodliwe dla osób z grupą krwi A to przede wszystkim te, pochodzenia zwierzęcego, głównie baranina, bekon, cielęcina, wieprzowina czy wołowina. Warto unikać także niektórych owoców morza, jak np. krewetek, małż, raków czy ośmiornicy. Pomimo, że do najbardziej zalecanych produktów zaliczają się warzywa i owoce, również i w tym przypadku pojawiają się ograniczenia. Za szkodliwe uważane są np. pieczarki, papryki, pomidory, oliwki, banany, mango bądź pomarańcze.

Czytaj dalej

Produkty polecane

Produkty polecane

Produkty polecane to wszystkie te, które korzystnie oddziałują na daną grupę krwi. Osoby z grupą krwi A swoją dietę powinny opierać na produktach roślinnych. Najlepszym rozwiązaniem byłaby całkowita eliminacja mięsa. Polecane są jednak ryby, a w szczególności dorsz, karp, sardynki czy makrele. Wskazane jest spożywanie mleka sojowego. Ograniczenia występują w przypadku doboru olejów roślinnych. Zalecane są głównie oleje tłoczone na zimno, takie jak oliwa z oliwek bądź z siemienia lnianego. Warzywa i owoce mogą być jedzone niemal bez ograniczeń. Najlepsze są jednak brokuły, cebule, dynie, marchew, cykorie. A w przypadku owoców borówki, jagody, ananasy, wiśnie, jeżyny, morele.

Czytaj dalej

Założenia diety zgodnej z grupą krwi

Założenia diety zgodnej z grupą krwi

Dietę zgodną z grupą krwi może stosować każdy, jednak należy pamiętać, że zasad tej diety trzeba przestrzegać przez całe życie. Tylko wówczas można uzyskać odpowiednią poprawę własnego stanu zdrowia. Reguły diety nie przewidują szybkiej utraty kilogramów. Dzięki niej można jednak uzyskać lepszą pracę układu trawiennego oraz poprawę samopoczucia.

Czytaj dalej

Charakterystyka grup krwi

Charakterystyka grup krwi

Każda grupa krwi ma swoje mocne oraz słabsze strony. Z tego powodu do każdej z nich polecane są określone produkty spożywcze, które korzystnie wpływają na ogólny stan zdrowia. Znając charakterystykę poszczególnych grup, można zrozumieć zasadność stosowania tej diety.

Czytaj dalej

Dieta dla osób z grupą krwi B

Dieta dla osób z grupą krwi B

Osoby z grupą krwi B charakteryzują się dobrym stanem zdrowia oraz poprawnie działającym układem immunologicznym. To sprawia, że mogą jeść niemal wszystkie produkty. Pomimo tego, osoby z tej grupy narażone są na takie choroby, jak cukrzyca, schorzenia układu sercowo-naczyniowego oraz zespół przewlekłego zmęczenia.

Mięso może być spożywane w niemal każdej postaci. W diecie może się znajdować m.in. baranina, dziczyzna czy jagnięcina.

Czytaj dalej